Adobe Spark Video (cz.2) – jak stworzyć tutorial?

W poprzednim artykule opisałem narzędzia Adobe Spark Video, jego interfejs, sposoby przygotowania filmu – prezentacji, wyliczyłem plusy i minusy aplikacji a teraz pora na materiał, pokazujący praktycznie wykorzystanie tej aplikacji.

Adobe Spark Video 3 w 1 czyli łączymy to, co już znamy

Jak się do tego zabrałem? W Screeenpresso wykonałem wszystkie zrzuty ekranu, materiał zmontowałem w Adobe Spark Video a przy okazji zrobiłem tutorial o aktualizacji Kalendarza Google, dzięki której możemy przeglądać wydarzenia w trybie off-line. Wyszło więc wspomniane 3 w 1 🙂 W mojej ocenie Adobe Spark Video  sprawdziło się w tej roli bardzo dobrze i chociaż na stronie aplikacji promuje  się inne zastosowania tej aplikacji- głównie jako oprawa graficzna i dźwiękowa do prezentacji zdjęć i krótkich filmików, myślę jednak że przygotowywanie krótkich poradników dla uczniów z wykorzystaniem zrzutów ekranowych i komentarzem głosowym to dużo lepszy pomysł. Ograniczenie długości komentarza do 30 sekund na slajd ma moim zdaniem dużą zaletę, podobnie jak Twitter wymusza zwięzłość i precyzję wypowiedzi. 

By zamieścić tutaj gotowy filmik, w Adobe Spark Video użyłem zakładki “Share” a następnie polecenia “Publish”. Pośród licznych form udostępnienia gotowej produkcji, jest również kod embed, który wkleiłem do mojego bloga. Widoczną poniżej prezentację zalecam  oglądać na pełnym ekranie.

Kalendarz Google – aktualizacja

Popularny google’owski kalendarz pracuje w chmurze, co w przypadku problemów z płynnością działania łącza internetowego (lub po prostu jego braku, co w czasach permanentnego przeciążenia łączy jest zjawiskiem dość częstym) może być frustrujące dla wszystkich jego użytkowników. Aktualizacja pozwalająca włączyć obsługę off-line kalendarza w przeglądarce Chrome na komputerze pojawiła się niedawno. Dla użytkowników Kalendarza Google może być to rzecz bardzo przydatna!

Pozdrawiam
Rafał Wójcik
Pan Tikczer

Autor: Administrator

Nauczyciel historii i wos-u. Pasjonat nowoczesnych technologii.