Robimy bank komentarzy w Google Classroom

Zrobić akurat ten bank nie jest trudno, choć nie będzie to ani włoska ani angielska robota 🙂 Google Classroom pozwala na tworzenie banku komentarzy do ocenianych przez nauczyciela zadań. Jak zrobić ten bank i jak spożytkować jego zawartość dowiesz się w dalszej części artykułu.

Google Classroom otwieramy i działamy

Otwieramy dowolną klasę w Google Classroom. Bank komentarzy tworzyć będziemy w Dokumentach Google, więc stworzymy zadanie – projekt, może to być: krótkie pytanie, zestaw ćwiczeń (Nowa Era udostępnia dużo kart zadań w formacie doc. (Word), które można wgrać jako Google Dokumenty), rozprawka maturalna etc. Całość procesu przedstawiam na filmiku poniżej

Rekomendacja

Każde narzędzie, które pozwala na usprawnienie i przyśpieszenie pracy nauczyciela jest cenne. Bank komentarzy można sobie przygotować wcześniej, albo tworzyć go w trakcie sprawdzania prac. W przypadku wypracowań maturalnych z historii część błędów uczniowskich jest wysoce powtarzalnych. Są to błędy związane z konstrukcją pracy, brakiem wniosków cząstkowych, podsumowania, oceny całościowej etc. Można wpisywać za każdym razem ten sam komentarz, albo korzystać z “banku komentarzy”. Ta druga opcja jest dużo łatwiejsza a i komentarze mogą wtedy mieć dużo pojemniejszą treść.

Pozdrawiam

Rafał Wójcik
Pan Tikczer

Autor: Administrator

Nauczyciel historii i wos-u. Pasjonat nowoczesnych technologii.