Book Creator – szablony!

W 2019 r. pisałem już o aplikacji internetowej Book Creator, wtedy jako o prostym narzędziu do tworzenia cyfrowych książek. Niedawne zmiany w Book Creator spowodowały, że – owszem-nadal jest to aplikacja prosta w obsłudze, ale dzięki atrakcyjnym szablonom i książkom tematycznym pozwala na przygotowanie coraz atrakcyjniejszych wizualnie cyfrowych publikacji!

Zaglądamy na stronę Book Creator i przyglądamy się nowościom!

O tym jak założyć darmowe konto na stronie i pracować z aplikacją pisałem w poprzednim artykule. Obecnie zwróćmy uwagę tylko na nową funkcjonalność – szablony i książki tematyczne.

Po wybraniu  opcji  “+  New  Book”  wybieramy  zakładkę  “Templates”

W tej sekcji ciekawym szablonem jest “Newspaper”

Ja wybrałem książkę tematyczną “Antique”:

Book Creator i praca z szablonem

Predefiniowane elementy szablonu możemy modyfikować lub usuwać (wprowadzając na ich miejsce inne elementy, wedle własnego pomysłu). Musimy jednak odblokować element, zanim poddamy go dalszej obróbce:

Do szablonu możemy wprowadzać liczne multimedia:

i gotowe kształty:

Dostępna jest również opcja pisma ręcznego. Dla posiadaczy tabletów graficznych to dobra rzecz!
 

Tradycyjnie pora na film 

Pracę nad szablonem pokazuję na tym krótkim filmiku:

Podsumowanie

Często ostatnio używam tego wyświechtanego frazesu “Mała, duża zmiana”, ale wprowadzenie szablonów do Book Creatora umożliwia na szybsze przygotowanie cyfrowej książki. Same szablony są bardzo ładne i dopracowane a na dodatek można je modyfikować. W czasach Harrego Pottera nikogo też pewnie nie zdziwi fakt, że do książki można wstawić film. Magiczne, ruchome obrazki 🙂 Polecam!

Pozdrawiam

Rafał Wójcik
Pan Tikczer

Autor: Administrator

Nauczyciel historii i wos-u. Pasjonat nowoczesnych technologii.