Bookmark It! czyli niezwykle przydatny dodatek do Chrome’a

Przeglądarka Google Chrome oferuje szereg rozszerzeń, które potrafią niezwykle ułatwić pracę nauczycielską. Zaczynam się martwić, że niedługo zabraknie mi miejsca na pasku narzędziowym na kolejne ikonki całkiem udanych rozszerzeń. Tym razem słów kilka o dodatku Bookmark It, który pozwala dodawać notatki i zakładki do filmów na Youtube. 

Jak zwykle dodatków szukamy w chrome web store.  Wyszukujemy rozszerzenie i instalujemy je w wyszukiwarce.

Po zainstalowaniu dodatku rejestrujemy się w usłudze, gdzie mamy możliwość wybrania wersji darmowej lub płatnej. Przy okazji wyświetla się krótka instrukcja w jaki sposób tworzyć nowe zakładki na filmie.

Wybieramy następnie na Youtube film, do którego chcemy dodać adnotacje. W moim przypadku był to film z serii “II wojna światowa w kolorze”. Klikając klawisz “b” wywołujemy okienko, w którym wpisujemy komentarze (lub np. pytania do uczniów). Resztę instrukcji pokażę na krótkim tutorialu filmowym:

 

Prosty i rewelacyjny! Można przygotować sobie wcześniej film i odtwarzać na lekcji tylko wybrane fragmenty, bez chaotycznego przesuwania filmu suwakiem na osi czasu filmu. W jednym filmie można nanieść wiele adnotacji i zakładek. Płatny dodatek rozszerzający możliwości Bookmark It kosztuje tylko 3 dolary. Płatności dokonać można za pośrednictwem PayPal-a. 

Pozdrawiam
Rafał Wójcik
Pan Tikczer

Autor: Administrator

Nauczyciel historii i wos-u. Pasjonat nowoczesnych technologii.