Classroomscreen 2021 – WIELKIE ZMIANY!

Classroomscreen to pożyteczna aplikacja, zawierająca przydatne dla nauczyciela narzędzia – takie jak stoper, zegar, kreator kodów QR i inne. O aplikacji pisałem w roku 2018 r. i artykuł cieszył się bardzo dużą popularnością wśród czytelników. Ostatnio na stronie usługi pojawiły się zmiany, które wyniosły ją na całkowicie nowy poziom użytkowania. Wysoki poziom …

Classroomscreen 2021 – jedna zmiana, wielka zmiana

Rewolucja sprowadza się do dodania zakładki “Media”, w której pojawiła się możliwość dodawania obrazów, filmów Youtube odtwarzanych w okienku, kodów “embed” pozwalających na osadzenie aplikacji internetowych oferujących taką możliwość (w filmiku z tutorialem umieściłem prezentację Google, ale można osadzać blogi, czy choćby stronę wykonaną w Adobe Spark i wiele innych). 

Po skonfigurowaniu tablicy mamy w jednym miejscu okienko z filmem, białą tablicę do pisania, zegary, narzędzie do losowania nazwisk i … WSZYSTKO MOŻEMY WYSWIETLIĆ podczas lekcji on-line w Google Meet, Teams, czy też Zoom. Uff ! – zrobił się z tego multimedialny kombajn!!! 

Zapraszam teraz do zapoznania się z filmikiem:

Rekomendacja

Parafrazując klasyka Bareję można stwierdzić, że jest to Miś, tfu – Classroomscreen na miarę czasów, w których przyszło nam teraz żyć i mam nadzieję, że  to nie jest ich ostatnie słowo 🙂 Do tej pory używałem tego narzędzia sporadycznie – bo są lepsze narzędzia do losowania nazwisk, lepsze wirtualne tablice, a poziom hałasu w klasie mierzyłem poziomem własnej odporności psychicznej. Teraz sytuacja ulega diametralnej zmianie – na jednej udostępnionej tablicy możemy zebrać filmy, prezentacje, tablicę i wszystko obsługiwać on-line na żywo. ZA DARMO! Polecam!

Pozdrawiam

Rafał Wójcik
Pan Tikczer

Autor: Administrator

Nauczyciel historii i wos-u. Pasjonat nowoczesnych technologii.