Kalendarz roku szkolnego 2017-2018

Dla wszystkich osób, które mają konto na google.com, przygotowałem kalendarz roku szkolnego 2017/2018. Umieściłem go na swoim blogu, w prawym pasku bocznym, strona główna. Zawiera on najważniejsze terminy związane z organizacją roku szkolnego. Dane pochodzą z rozporządzeń ministerialnych dotyczących organizacji roku szkolnego i przebiegu egzaminu maturalnego i gimnazjalnego. Jak skorzystać z kalendarza przeczytacie w dalszej części wpisu.

Jak dodać kalendarz do własnego konta google? Bardzo prosto. Jak widać na screenie w dolnej części kalendarza widoczny jest przycisk “+”,
po kliknięciu którego dodamy ten kalendarz do swojego konta google (tradycyjnie dodam w tym miejscu: jeśli jeszcze nie masz gmaila, załóż go koniecznie i podziękuj spamodawcom z popularnych portali internetowych. Konto na google to nie tylko gmail, ale również dostęp do wirtualnego dysku i całej masy darmowych aplikacji działających “w chmurze”). Następnie wejdź do własnego kalendarza na koncie google i  znajdź go (jeśli w czasie dodawania kalendarza byłaś/eś zalogowany na google.com zostanie on tam dodany automatycznie) po lewej stronie w sekcji “Inne kalendarze”.
kalendarz google
Po dodaniu do głównego kalendarza wyświetlane będą terminy roku szkolnego. Możesz je obserwować na komputerze, bądź telefonie komórkowym.
Do kalendarza dodałem terminy wynikające z organizacji roku szkolnego i organizacji przebiegu egzaminu gimnazjalnego i maturalnego.
Terminy maturalne w kalendarzu
 
W razie problemów, proszę zerknąć do bardziej szczegółowej instrukcji:
https://support.google.com/calendar/answer/37100?hl=pl&ref_topic=3417970
Życzę wszystkim udanego i owocnego roku szkolnego. Korzystajcie z narzędzi TiK – ułatwiają one życie 🙂
Pozdrawiam
Rafał Wójcik
Pan Tikczer

Autor: Administrator

Nauczyciel historii i wos-u. Pasjonat nowoczesnych technologii.