Let’s View

Let’s  View to aplikacja, która pozwala na tworzenie lustrzanych kopii ekranu pomiędzy (m.in) komputerem a telefonem. Mówiąc prościej – na telefonie możemy wyświetlić obraz z komputera, a na komputerze przechwycić obraz ze smartphona. I ta druga opcja wydała mi się edukacyjnie atrakcyjna.

Let’s View !!!

 Podstawowym warunkiem korzystania z programu jest zainstalowanie aplikacji zarówna na komputerze (laptopie) jak i telefonie komórkowym (program jest wielosystemowy – Mac, Win, Android). Po zainstalowaniu aplikacji,  0twieramy  Let’s View  i widzimy  takie  okno programu: Wybieramy więc, czy chcemy przesłać na telefon widok z komputera, czy odwrotnie – skopiować ekran komórki na komputer. Komunikację pomiędzy urządzeniami ustanowimy dzięki pin-om: jeden widzimy w oknie aplikacji komputerowej, drugi wyświetli się na urządzeniu przenośnym:

 

A tak wygląda aplikacja na telefonie komórkowym:

Po połączeniu możemy wyświetlać obraz z telefonu komórkowego a także go nagrywać i robić zrzuty ekranu:

Let’ View w ptaktyce szkolnej

Co dalej?

  1. Po pierwsze widok z aplikacji możemy udostępnić w czasie lekcji on-line w Google Meet (opcja: zaprezentuj  “okno”)
  2. Możemy więc pokazywać jak korzystać z aplikacji mobilnych, jak w przykładzie wyżej – Kahoot lub transmitować widok z aplikacji, które mamy wyłącznie na telefonie.
  3. Po uruchomieniu kamerki w telefonie zyskujemy możliwość pokazywania na żywo eksperymentów, pisma ręcznego, zdjęć z aparatu fotograficznego, fragmenty niezdigitalizowanych publikacji etc.
  4. Po sparowaniu urządzenia z SmartTV możemy wyświetlać obraz z telefonu na dużym ekranie telewizyjnym
  5. Pole popisu dla czytelnika tego tekstu 🙂

Zapraszam również do zapoznania się z filmikiem o aplikacji:

Pozdrawiam

Rafał Wójcik
Pan Tikczer

Autor: Administrator

Nauczyciel historii i wos-u. Pasjonat nowoczesnych technologii.