Nowości na Google Arts & Culture

Usługa Google Arts & Culture jest naprawdę genialna. Pisałem swego czasu o zgromadzonych tam skarbach, a że od czasu opublikowania poprzedniego mojego artykułu na blogu w serwisie Art & Culture nazbierało się nowości, to warto dokonać małego przeglądu atrakcji wizualnych Google’a.

Korzystając z opcji “Zoom In” możemy wykonywać duże zbliżenia na obrazach, które zdigitalizowano w wysokiej rozdzielczości i tym samym analizować na lekcji strukturę materiału malarskiego, fakturę pociągnięć pędzla, stan zachowania obrazu etc. Obraz wygląda dosłownie “jak żywy”. Opcja przeglądania obrazów według tonacji kolorystycznych jest świetnym filtrem tematycznym, natomiast linia czasu pozwala na szybkie przemieszczanie się pomiędzy epokami historycznymi. Filmy sferyczne doceni każdy, kto zdążył już się zaopatrzyć w Google cardboard lub inne okulary VR. Uzupełnieniem jest Art Selfie, którą możemy się pobawić po ściągnięciu aplikacji na telefon komórkowy. Cyk!, selfie – zdjęcie i za chwilę aplikacja spróbuje porównać sfotografowaną twarz z tysiącami wizerunków malarskich, a wybór aplikacji niekoniecznie każdego zachwyci 😉 
Dużo tego … Prawdę mówiąc ilość ciekawych artykułów, jakie pojawiają się na stronie głównej serwisu, nieustannie wciąga i pochłania czas nie tylko specjalistów od historii sztuki. Poniżej krótki filmowy przegląd omówionych nowości:

a poniżej przykład Art Selfie

Miłego oglądania! 🙂

Pozdrawiam!

Rafał Wójcik
Pan Tikczer

Autor: Administrator

Nauczyciel historii i wos-u. Pasjonat nowoczesnych technologii.