Czego możemy się dowiedzieć z panelu aktywności Google?

Wielki Brat nie śpi! W czasach Big Data i permanentnej inwigilacji elektronicznej, Google jest chyba liderem w tworzeniu narzędzi, które pozwalają na obserwowanie, rejestrowanie i … wyciąganie wniosków. Nauczycielskich oczywiście 😉 Gatunkowo zapowiada się szpiegowski artykuł dydaktyczny 🙂 Poznajcie panel aktywności Google!

Panel aktywności

Panel aktywności znajdziemy w Google Arkuszach, Prezentacjach czy też Dokumentach. Daje nam wgląd do informacji, dzięki którym możemy:

  • sprawdzić ile osób oglądało udostępniony przez nas plik
  • poznać którzy uczniowie (i kiedy) przeglądali dokument lub prezentację
  • sprawdzić, czy atrybut udostępnienia nie został zmieniony, a jeśli takie zmiany nastąpiły, to kiedy i przez kogo zostały wprowadzone

W sytuacji kiedy decydujemy się udostępnić dokument lub prezentację z uprawnieniem do edycji to osoba edytująca również będzie miała wgląd do tych informacji! Należy o tym pamiętać. Oczywiście możemy wyłączyć również dostęp do tych informacji przed udostępnieniem dokumentu.

Filmik, a w nim instrukcja obsługi

Pora na filmik pokazujący w jaki sposób uruchomić panel aktywności i jak się po nim poruszać:

Biada wam teraz zdalnie nauczani uczniowie, bowiem wasz nauczyciel sprawdzi kto i kiedy zaglądał do udostępnionego wam pliku. Takie czasy – totalna inwigilacja 🙂

Pozdrawiam
Rafał Wójcik
Pan Tikczer

Autor: Administrator

Nauczyciel historii i wos-u. Pasjonat nowoczesnych technologii.