Nie mam już Facebooka

Nie mam już Facebooka, a przynajmniej dostępu do niego przez najbliższe dwie godziny 🙂 Wszystko przez (dzięki) rozszerzeniu do przeglądarki Google Chrome, które skutecznie mi blokuje dostęp. Na własne zresztą życzenie …

Facebook, Instagram, Twitter czy też Youtube to czołówka tzw. “rozpraszaczy” i przyjaciele prokrastynacji. Zaglądamy niby na chwilę, by zobaczyć co nowego dodali nasi znajomi, bądź też by dla odprężenia obejrzeć filmik na YT. Zostajemy na dłużej … Później sypie się nam robota. Dodatek do przeglądarki Chrome ReCall Study Time przychodzi nam z pomocą (o słabości ludzka!).

Instalujemy dodatek

Po zainstalowaniu pojawi się nam ikonka w pasku rozszerzeń przeglądarki. Możemy określić które witryny internetowe, z dostępnych w ReCall Study będziemy blokować i jak długo. 2 godziny powinny wystarczyć!

W przypadku kiedy ulegniemy pokusie i spróbujemy otworzyć w nowym oknie którąś z “zakazanych” stron pojawi się nam taki atrakcyjny obrazek:

i nici z fejsa 🙂 Oczywiście w każdej chwili możemy wyłączyć blokadę. Szkoda tylko, że dodatek ma tak małe możliwości konfiguracji. Nie można dodać innych stron, czy też płynnie określać czas blokady. Może się jednak przydać 🙂

Pozdrawiam
Rafał Wójcik
Pan Tikczer

 

Autor: Administrator

Nauczyciel historii i wos-u. Pasjonat nowoczesnych technologii.