Sprytne czyszczenie tablicy Jamboard

Czy Google Jamboard to już moje obsesja? Chyba nie, po prostu pracując codziennie  z tym narzędziem dostrzegam ciągle nowe możliwości usprawnienia swojej pracy. Tym razem będzie krótki poradnik jak wyczyścić ramkę, a jednocześnie zachować cenny obraz, mapkę lub inny zasób. 

Na początku przypominam …

że najlepszym sposobem by obraz pozostał nienaruszony po wymazaniu napisów jest wstawienie go jako tła. Gorzej jeśli najpierw stworzyliśmy tablice, w którym wstawialiśmy np. mapkę, następnie rysowaliśmy po niej, nanosili napisy a później chcemy ponownie wykorzystać tablicę na kolejnej lekcji, w innej klasie lub w kolejnym roku szkolnym. W tej sytuacji pierwsze co przychodzi do głowy, to użycie gumki i żmudne wymazywanie zawartości. Żmudne, ponieważ Jamboard nie pozwala zmienić szerokości pędzla. Jeśli chcemy przyśpieszyć ten proces to proponuję prosty trik

Jamboard – czyścimy tablicę, obraz pozostaje

Zapraszam na filmik, pokazujący jak w banalnie prosty sposób zastosować ten trik:

I to praktycznie wszystko 🙂 Cały czas zachęcam jednak do wstawiania kluczowych grafik jako obrazów tła – wtedy nawet jeśli dodamy do tła kolejny obrazek, to możemy wyczyścić ramkę techniką podaną powyżej, a tło pozostanie bez zmian.

Pozdrawiam

Rafał Wójcik
Pan Tikczer

O Jamboardzie polecam również: animowane tło, prace moich uczniów, różne sposoby wykorzystania tablicy.

Autor: Administrator

Nauczyciel historii i wos-u. Pasjonat nowoczesnych technologii.